Soru Sor

Aşağıdaki kutuyu kullanarak SEO hakkında merak ettiğiniz her şeye dair sorularınızı iletebilirsiniz. Yönelttiğiniz sorulara elimden geldiğince çözüm odaklı cevaplar vermeye çalışıyorum. İlettiğiniz soruları en kısa sürede cevaplayabilmek için gayretle bu bölümle ilgileniyorum.

SEO çalışmalarınızda yaşadığınız sorunlar, merak ettikleriniz ve sorularınıza yanıt bulmak için aşağıdaki yorum kutucuğunu kullanarak sorularınızı iletebilirsiniz.

17 Yorum

 1. Merhaba hocam, Siteniz gerçekten kaliteli içeriğe sahip, anlatımı düzgün makaleleriniz sayesinde gerçekten çok faydalı bilgi sahibi oldum.
  Benim sorum Baclink’in artık google de pek fazla bir etkisi olmadığını söylüyorlar. Bu konu hakkında düşüncelerinizi merak ediyorum?

  1. Ben tam tersine, backlinkin halen çok güçlü bir etkiye sahip olduğunu düşünüyorum. En azından çalıştığım projelerdeki gözlemim bu yönde oldu. Site içerisindeki çalışmalarınızı tamamlayıp, Google’ın iç SEO kriterlerine münkün olduğunca uyumlu hale geldiğinizde edindiğiniz kaliteli backlinkler ile çok iyi bir etki görebiliyorsunuz.

  1. En iyi ve etkili backlink tabi ki de kullanıcıların etkileşime geçtiği backlinktir. Yani bir sitede linkinizin yer almasından ziyade o linke kullanıcıların tıklayarak web sitenize gelmesi çok daha büyük bir etki yaratır. Zaten Google’ın backlink konusunda istediği de bu.

 2. Anıl bey selamlar iyi çalışmalar.
  Google haritalarda adres bilgisi olmadan konum ekleyenler var
  Doğrulanmış bir yerim var ama tekrar işletme ekle
  Dediğim zaman posta olarak geliyor.
  Google Haritalar bölümünde yorumunuza baktım ama
  Yapamadım. 😔
  Yardımcı olma şansınız varmıdır
  Teşekkür ediyorum iyi akşamlar

  1. Merhabalar, bir konum eklemek için zaten bir adresinize posta gelmesi gerekir. Adrese posta gelmesinin sebebi adresin Google Haritalar’da gösterileceği anlamına gelmez, bu sadece doğrulama içindir. Adresi gösterip göstermemek size kalmış, My Business panelinden bunu yapabiliyorsunuz ama başta bir doğrulama yapmanız gerekir.

 3. Hocam seo ile alakalı içeriklerinizi tek tek okudum. Kişisel blog sitemde paylaştığınız içeriklere göre düzenlemeler yaptım. Gayet başarılı bir içerikler olmuş elinize sağlık.

 4. Yeni bir site açtım site ile alakalı 5-10 içerik girdim bundan sonra neler yapmak gerekiyor bunun hakkında bilgi verirseniz sevinirim. saygılarımla hayırlı çalışmalar

 5. Seo denen işin temelinde her zaman Backlik vardır diye düşünüyorum. Her ne kadarda çalışırsak çalışalım google bi yerden sonra umursamıyor. Sizi gösteren link kadar değerlisiniz 🙂 Bu düşüncemde haklımıyım diye merek ediyorum ?

  1. Güçlü backlinkler edinmek elbette çok önemli. Ama SEO’da backlink konusu evrimleşti diyebiliriz. Artık onlarca siteden backlink almak da yetmiyor. Google, sitenize gelen linklerin gerçekten kaliteli ve alakalı sayfalardan gelmesini, backlink verilen yerde sitenizin linkine tıklanmasını istiyor. Şimdiye kadar (en azından bizim bildiğimiz kadarıyla) algoritma güncellemeleri ile backlink konusuna hiç değinilmedi. Eğer algoritma güncellemeleriyle backlink konusuna da müdahale edilirse, SEO bir hayli uğraştırıcı ve gerçekten daha da özenli çalışma isteyen bir konu haline gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum göndererek Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.
Yukarıdaki yorum kutucuğu; ad - soyad, e-posta adresi ve internet site bilgilerini toplar. Toplanan bu veriler sitemizin dijital reklam çalışmalarında kullanılmaktadır. Yorumunuzu gönderdiğiniz takdirde, bilgilerinizin dijital reklam çalışmalarında kullanılmasına izin vermiş sayılırsınız.

Başa dön tuşu
Kapalı