Soru Sor

Aşağıdaki kutuyu kullanarak SEO hakkında merak ettiğiniz her şeye dair sorularınızı iletebilirsiniz. Yönelttiğiniz sorulara elimden geldiğince çözüm odaklı cevaplar vermeye çalışıyorum. İlettiğiniz soruları en kısa sürede cevaplayabilmek için gayretle bu bölümle ilgileniyorum.

SEO çalışmalarınızda yaşadığınız sorunlar, merak ettikleriniz ve sorularınıza yanıt bulmak için aşağıdaki yorum kutucuğunu kullanarak sorularınızı iletebilirsiniz.

10 Yorum

 1. Merhaba hocam, Siteniz gerçekten kaliteli içeriğe sahip, anlatımı düzgün makaleleriniz sayesinde gerçekten çok faydalı bilgi sahibi oldum.
  Benim sorum Baclink’in artık google de pek fazla bir etkisi olmadığını söylüyorlar. Bu konu hakkında düşüncelerinizi merak ediyorum?

  1. Ben tam tersine, backlinkin halen çok güçlü bir etkiye sahip olduğunu düşünüyorum. En azından çalıştığım projelerdeki gözlemim bu yönde oldu. Site içerisindeki çalışmalarınızı tamamlayıp, Google’ın iç SEO kriterlerine münkün olduğunca uyumlu hale geldiğinizde edindiğiniz kaliteli backlinkler ile çok iyi bir etki görebiliyorsunuz.

  1. En iyi ve etkili backlink tabi ki de kullanıcıların etkileşime geçtiği backlinktir. Yani bir sitede linkinizin yer almasından ziyade o linke kullanıcıların tıklayarak web sitenize gelmesi çok daha büyük bir etki yaratır. Zaten Google’ın backlink konusunda istediği de bu.

 2. Anıl bey selamlar iyi çalışmalar.
  Google haritalarda adres bilgisi olmadan konum ekleyenler var
  Doğrulanmış bir yerim var ama tekrar işletme ekle
  Dediğim zaman posta olarak geliyor.
  Google Haritalar bölümünde yorumunuza baktım ama
  Yapamadım. 😔
  Yardımcı olma şansınız varmıdır
  Teşekkür ediyorum iyi akşamlar

  1. Merhabalar, bir konum eklemek için zaten bir adresinize posta gelmesi gerekir. Adrese posta gelmesinin sebebi adresin Google Haritalar’da gösterileceği anlamına gelmez, bu sadece doğrulama içindir. Adresi gösterip göstermemek size kalmış, My Business panelinden bunu yapabiliyorsunuz ama başta bir doğrulama yapmanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum göndererek Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.
Yukarıdaki yorum kutucuğu; adınızı ve soyadınızı, e-posta adresinizi ve internet sitenizi toplar. Toplanan bu veriler sitemizin dijital reklam çalışmalarında kullanılmaktadır. Yorumunuzu gönderdiğiniz takdirde, bilgilerinizin dijital reklam çalışmalarında kullanılmasına izin vermiş sayılırsınız.

Başa dön tuşu
Kapalı