Haberler ve Yenilikler

Google: PageRank’ı Aktif Olarak Halen Kullanıyoruz

Google mühendislerinden John Mueller, Google’ın içinde bulunduğumuz 2020 yılında bile PageRank’ı dahili olarak kullandığını söyledi. Ayrıca, Google’ın arama sonuçlarındaki sıralamayı oluştururken halen PageRank’ı bir sinyal olarak kullandığını da belirten Mueller, yanlış bir anlaşılmanın önüne geçmek için kullanılan PageRank metriğinin, Moz gibi SEO araçlarındaki otorite metrikleriyle bir bağı olmadığını da tekrar vurguladı.

google-pagerank-degeri

Google’ın günümüzde de hala aktif olarak kullandığı PageRank değeri, elbette 90’lı yıllardaki PageRank ile aynı değil. Örneğin reddedilen bağlantılar, yok sayılan bağlantılar ve yine çok daha güçlü olabilecek birçok sinyaller gibi değişiklikler barındırıyor.

“Yüksek alan adı otoritesine sahip sitelerden backlink edinmek, Google sıralamasında önemli midir?” sorusuna yanıt veren Mueller, “Algoritmalarımızda alan adı otoritesini hiç kullanmıyoruz. İnsanlar bu konuda doğru olmayan birçok şey söylüyorlar.” dedi.

Dijital pazarlama ve SEO konularındaki tüm yenilikler, gelişmeler ve en yeni haberler için https://www.anilzengin.com.tr/haberler-ve-yenilikler/ sayfasını inceleyebilirsiniz.
SEO hakkında merak ettikleriniz, sorularınızın cevapları ve en güncel SEO yazılarını okumaya devam etmek için https://www.anilzengin.com.tr/seo/ sayfasını hemen ziyaret edin!

Anıl Zengin

6 yıldır dijital pazarlama sektöründe birbirinden farklı projelerde yer aldım. Eğitim hayatımı İstanbul Kültür Üniversitesi'nden mezun olarak tamamladım. Sırasıyla Haberturk.com, Peakment Digital ve 360 Ajans'ta SEO Uzmanı olarak görev aldım. Şu anda da boosmart - Pazarlama Zekası ve Performans Pazarlaması Ajansı'nda SEO Uzmanı olarak görev alıyorum.

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum göndererek Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.
Yukarıdaki yorum kutucuğu; ad - soyad, e-posta adresi ve internet site bilgilerini toplar. Toplanan bu veriler sitemizin dijital reklam çalışmalarında kullanılmaktadır. Yorumunuzu gönderdiğiniz takdirde, bilgilerinizin dijital reklam çalışmalarında kullanılmasına izin vermiş sayılırsınız.

Başa dön tuşu