Featured Snippet'taki Bir Sonuç Artık Sıralamada Olmayacak - Anıl Zengin
Haberler ve Yenilikler

Google, Featured Snippet’ta Yer Alan Bir Sonucu Artık Sıralamada Göstermeyecek

Google, Featured Snippet alanında konumlanan bir sayfayı, ilk sayfadaki organik sonuçlar sıralamasından çıkarmaya başladı. İlk olarak geride bıraktığımız 2019 yılının Kasım ayında bu düzenlemeyi test etmeye başlayan Google, geçen zaman içerisindeki birçok tessten sonra bugün yaptığı açıklamayla ilgili düzenlemeyi %100 olarak tüm dünyada uyguladığını belirtti.

Featured Snippet Alanına Yükselen Bir Sonuç, İlk Sayfada Listelenmeyecek

Google’dan Danny Sullivan, Twitter üzerinden bu düzenlemeyi onayladı ve “Bir web sayfası, öne çıkan snippet (Featured Snippet) konumuna yükseltildiyse, artık arama sonuçlarında o sayfayı tekrar etmiyoruz. Bu düzenleme, kullanıcıların alakalı bilgileri daha kolay bulmalarına yardımcı olacak. Bundan böyle öne çıkan snippet’ler, gösterdiğimiz on web sayfası listesinden biri olarak sayılacak.” açıklamasını yaptı.

Not: Bir görseliniz öne çıkan snippet alanında görüntüleniyorsa, bu düzenlemeye dahil değildir ve sayılmaz. Yalnızca bir içeriğiniz öne çıkan snippet’te görüntüleniyorsa geçerlidir.

Dijital pazarlama ve SEO konularındaki tüm yenilikler, gelişmeler ve en yeni haberler için https://www.anilzengin.com.tr/haberler-ve-yenilikler/ sayfasını inceleyebilirsiniz.
SEO hakkında merak ettikleriniz, sorularınızın cevapları ve en güncel SEO yazılarını okumaya devam etmek için https://www.anilzengin.com.tr/seo/ sayfasını hemen ziyaret edin!

Anıl Zengin

6 yıldır dijital pazarlama sektöründe birbirinden farklı projelerde yer aldım. Eğitim hayatımı İstanbul Kültür Üniversitesi'nden mezun olarak tamamladım. Sırasıyla Haberturk.com, Peakment Digital ve 360 Ajans'ta SEO Uzmanı olarak görev aldım. Şu anda da boosmart - Pazarlama Zekası ve Performans Pazarlaması Ajansı'nda SEO Uzmanı olarak görev alıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum göndererek Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.
Yukarıdaki yorum kutucuğu; ad - soyad, e-posta adresi ve internet site bilgilerini toplar. Toplanan bu veriler sitemizin dijital reklam çalışmalarında kullanılmaktadır. Yorumunuzu gönderdiğiniz takdirde, bilgilerinizin dijital reklam çalışmalarında kullanılmasına izin vermiş sayılırsınız.

Başa dön tuşu