Haberler ve Yenilikler

Google, Corona Virüsüyle İlgili Aramalar İçin SOS Uyarısı Başlattı

Google, son günlerde dünya gündemine oturan ve Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) küresel acil durum ilan ettiği Corona virüs salgınıyla ilgili aramalar için bir SOS uyarısı etkinleştirdi. Bir kullanıcı, Google’da Corona virüsüyle ilgili arama yaptığında arama sonuç sayfasında bir SOS uyarısı görecek.

Google, Corona Salgını İçin Arama Sonuçlarına SOS Uyarısı Ekledi

Bilindiği üzere Google arama sonuçlarına 2017 yılında ilk defa eklenen SOS uyarıları, kamu güvenliğinin risk altında olabileceği kriz olayları sırasında etkinleştiriliyor. Böylece; en son haberler, yetkili kaynaklara bağlantılar ve geçerli güvenlik ipuçları içeren reklamsız bir arama sonuçları sayfası kullanıcılara sunuluyor.

Eğer Google arama motorunda Corona virüsüyle ilgili bir arama yaparsanız, SOS uyarısı içeren aşağıdaki gibi bir arama sonuç sayfası görürsünüz;

google-corona-virusu-sos-uyarisi

Öte yandan Google, yardım dökümanında SOS uyarıları için güvenlik ipuçlarını, en son haberleri ve yetkili kaynakların duyurularını nasıl edindiğini ve arama sonuçlarında gösterdiğini şöyle açıklıyor;

“Dünyanın dört bir yanında devlet kurumlarından, ilk yardım ekiplerinden, güvenilir medya kuruluşlarından ve STK’lardan içerik toplayan ekiplerimiz var. Ayrıca Google Haberler, Google Haritalar, Waze ve diğer Google ürünlerinden ve hizmetlerinden de bilgi topluyoruz.”

Google, şu anda Corona virüsüyle ilgili SOS uyarısını global olarak gösteriyor fakat belli bir zaman sonra bu uyarı bazı bölgelerde gösterilecek şekilde lokalleşebilir.

Dijital pazarlama ve SEO konularındaki tüm yenilikler, gelişmeler ve en yeni haberler için https://www.anilzengin.com.tr/haberler-ve-yenilikler/ sayfasını inceleyebilirsiniz.
SEO hakkında merak ettikleriniz, sorularınızın cevapları ve en güncel SEO yazılarını okumaya devam etmek için https://www.anilzengin.com.tr/seo/ sayfasını hemen ziyaret edin!

Anıl Zengin

6 yıldır dijital pazarlama sektöründe birbirinden farklı projelerde yer aldım. Eğitim hayatımı İstanbul Kültür Üniversitesi'nden mezun olarak tamamladım. Sırasıyla Haberturk.com, Peakment Digital ve 360 Ajans'ta SEO Uzmanı olarak görev aldım. Şu anda da boosmart - Pazarlama Zekası ve Performans Pazarlaması Ajansı'nda SEO Uzmanı olarak görev alıyorum.

2 Yorum

  1. Corona salgını çok ürkütücü, henüz memlekette yok denilmekte fakat tüm komşularda deli gibi yayılıyor , avrupa, amerika asya :( elimizi yüzümüzü yıkayıp , öksürüp hapşırandan uzak durmaktan başka kişisel önlem de yok , google local bölgelere yaysa iyi olur.

  2. Böyle Bir şeyi İlk Defa Duyuyorum, Araştırdım Gerçekmiş. Çok Bilgilendirici Bir Yazı Olmuş. Ellerinize Sağlık, Teşekkürler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum göndererek Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.
Yukarıdaki yorum kutucuğu; ad - soyad, e-posta adresi ve internet site bilgilerini toplar. Toplanan bu veriler sitemizin dijital reklam çalışmalarında kullanılmaktadır. Yorumunuzu gönderdiğiniz takdirde, bilgilerinizin dijital reklam çalışmalarında kullanılmasına izin vermiş sayılırsınız.

Başa dön tuşu