Google, Aralık 2020 Çekirdek Algoritma Güncellemesini Duyurdu - Anıl Zengin
Haberler ve Yenilikler

Google, Aralık 2020 Çekirdek Algoritma Güncellemesini Duyurdu

Arama motoru devi Google, bu akşam yaptığı duyuruyla birlikte yılda birkaç kez gerçekleştirilen geniş çaplı algoritma güncellemelerinden birinin daha resmen yayınlandığını açıkladı. Yayınlanan yeni algoritma güncellemesi “Aralık 2020 Çekirdek Güncellemesi” adıyla duyuruldu.

Son birkaç gündür arama sonuçlarında (SERP) yaşanan sert dalgalanmalar, SEO topluluklarında bunun bir çekirdek güncellemesi olup olmadığı sorusunu akıllara getirmişti. Sert dalgalanmalarla farklı sektörlerden birçok internet sitesi görünürlük kazandı ve kaybetti.

Önümüzdeki günlerde Google’ın yeni yayınladığı yeniçekirdek güncellemesiyle ilgili detaylar, olumlu ve olumsuz olarak etkilenen sektörler ve önümüzdeki süreçte dikkat edilmesi gereken ek konular belli olacak. Aralık 2020 Çekirdek Algoritma Güncellemesi, 2020 yılının ikinci geniş kapsamlı algoritma güncellemesi özelliğini taşıyor. Bilindiği üzere Google’ın resmen duyurduğu son güncelleme, 7 ay önce yayınlanan Mayıs 2020 Çekirdek Güncellemesi’ydi.

rankranger-serp-fluctuations-desktop
Google Desktop SERP Fluctuations: Last 30 Days
rankranger-serp-fluctuations-mobile
Google Mobile SERP Fluctuations: Last 30 Days

Anıl Zengin

6 yıldır dijital pazarlama sektöründe birbirinden farklı projelerde yer aldım. Eğitim hayatımı İstanbul Kültür Üniversitesi'nden mezun olarak tamamladım. Sırasıyla Haberturk.com, Peakment Digital ve 360 Ajans'ta SEO Uzmanı olarak görev aldım. Şu anda da boosmart - Pazarlama Zekası ve Performans Pazarlaması Ajansı'nda SEO Uzmanı olarak görev alıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum göndererek Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.
Yukarıdaki yorum kutucuğu; ad - soyad, e-posta adresi ve internet site bilgilerini toplar. Toplanan bu veriler sitemizin dijital reklam çalışmalarında kullanılmaktadır. Yorumunuzu gönderdiğiniz takdirde, bilgilerinizin dijital reklam çalışmalarında kullanılmasına izin vermiş sayılırsınız.

Başa dön tuşu