Haberler ve Yenilikler

Google Açıkladı: Türkiye, 2019’da En Çok Neleri Aradı?

Arama motoru devi Google, her yıl açıkladığı yıllık en çok arananlar listesini 2019 yılı için de duyurdu. Google’ın 2019 yılı sonuçlarını açıklamasıyla birlikte yıl boyunca Türkiye’de en çok aranan terimler ve sorgular çeşitli kategorilere ayrılmış şekilde duyuruldu. Genel, kişiler ve nasıl yapılır gibi kategorilerde açıklanan terimler, yıl boyu ülkede olup biten hakkında da bilgi veriyor.

2019 Google Arama Trendleri Açıklandı

Google’ın yayınladığı verilere göre Türkiye’de Genel kategorisinde en çok aranan terimler şu şekilde oldu;

 1. İstanbul Seçim Sonuçları 2019
 2. Geleceğe Nefes
 3. YSK
 4. Deprem
 5. Sigara Fiyatları

Öte yandan 2019 yılında Kişiler kategorisinde en çok aranan isimler listesi şu şekilde;

 1. Emine Bulut
 2. Ekrem İmamoğlu
 3. Neslican Tay
 4. Palu Ailesi
 5. Tarık Ünlüoğlu

Son olarak da Nasıl Yapılır? kategorisinde en çok arananlar şu şekilde sıralandı;

 1. revani nasıl yapılır
 2. bekçilik başvurusu nasıl yapılır
 3. kestane nasıl yapılır
 4. tilavet secdesi nedir nasıl yapılır
 5. limonata nasıl yapılır
Dijital pazarlama ve SEO konularındaki tüm yenilikler, gelişmeler ve en yeni haberler için https://www.anilzengin.com.tr/haberler-ve-yenilikler/ sayfasını inceleyebilirsiniz.
SEO hakkında merak ettikleriniz, sorularınızın cevapları ve en güncel SEO yazılarını okumaya devam etmek için https://www.anilzengin.com.tr/seo/ sayfasını hemen ziyaret edin!
Kaynak
https://trends.google.com/trends/yis/2019/TR/

Anıl Zengin

6 yıldır dijital pazarlama sektöründe birbirinden farklı projelerde yer aldım. Eğitim hayatımı İstanbul Kültür Üniversitesi'nden mezun olarak tamamladım. Sırasıyla Haberturk.com, Peakment Digital ve 360 Ajans'ta SEO Uzmanı olarak görev aldım. Şu anda da boosmart - Pazarlama Zekası ve Performans Pazarlaması Ajansı'nda SEO Uzmanı olarak görev alıyorum.

3 Yorum

 1. 2020 yılında da aramalarda pek birşey degişicegi kanaatinde degilim bu kelimelerde yogunlaşmak gerek. Google’da ön sayfalarda cıkabilmek icin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum göndererek Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.
Yukarıdaki yorum kutucuğu; ad - soyad, e-posta adresi ve internet site bilgilerini toplar. Toplanan bu veriler sitemizin dijital reklam çalışmalarında kullanılmaktadır. Yorumunuzu gönderdiğiniz takdirde, bilgilerinizin dijital reklam çalışmalarında kullanılmasına izin vermiş sayılırsınız.

Başa dön tuşu