Haberler ve Yenilikler

Arama Sonuçlarına “Popüler Ürünler” Bileşeni Geliyor

Google, bugün yayınladığı yeni bir blog yazısı ile arama sonuçlarında kıyafet, ayakkabı ve daha fazlasını bulmanın yeni bir yolu olan Popüler Ürünler adlı bileşeni duyurdu.

SERP’te kullanıcılara sunulacak yeni Popüler Ürünler bileşeni ile birlikte Google, bir ürünle ilgili arama yaparken artık arama sonuçlarında popüler ürünleri de bir bileşen ile gösterecek. Ayrıca Google, online satış yapan internet sitelerinden popüler ürünleri tanımlayacak ve bunları SERP’te yeni bir bölümde bir araya getirecek.

populer-urunler-google-arama-sonuclari

Bu bilgiyi ilk okuduğumda Popüler Ürünler’in yeni bir Schema işaretlemesiyle tanımlanacağını düşündüm ama Google bunu sanırım bir yapay zeka ile yapacak.

Zira Google’ın konuyla ilgili yayınladığı blog yazısında şöyle bir ifade mevcut: “Bu özelliği mümkün kılmak için Google, bir milyondan fazla çevrimiçi mağazanın ürünlerini dizine ekler ve düzenler ve bu bilgileri düzenli olarak günceller. İnsanların Google Araması ile ihtiyaç duydukları ürünleri bulmalarını kolaylaştırmak ve web’deki harika perakendecilerle bağlantı kurmak için bu adımı atmaktan heyecan duyuyoruz. Gelecekte, bu özelliği daha fazla sorguya, kategoriye, cihaza ve ürüne genişletmeye çalışacağız.”

Popüler Ürünler bileşeninin arama sonuçlarında görünmesiyle perakende ürün satışı yapan küçük işletmeler de kazancını arttırma fırsatı elde edecek.

Dijital pazarlama ve SEO konularındaki tüm yenilikler, gelişmeler ve en yeni haberler için https://www.anilzengin.com.tr/haberler-ve-yenilikler/ sayfasını inceleyebilirsiniz.
SEO hakkında merak ettikleriniz, sorularınızın cevapları ve en güncel SEO yazılarını okumaya devam etmek için https://www.anilzengin.com.tr/seo/ sayfasını hemen ziyaret edin!
Kaynak
https://www.blog.google/products/search/new-way-find-clothes-shoes-and-more-search/

Anıl Zengin

6 yıldır dijital pazarlama sektöründe birbirinden farklı projelerde yer aldım. Eğitim hayatımı İstanbul Kültür Üniversitesi'nden mezun olarak tamamladım. Sırasıyla Haberturk.com, Peakment Digital ve 360 Ajans'ta SEO Uzmanı olarak görev aldım. Şu anda da boosmart - Pazarlama Zekası ve Performans Pazarlaması Ajansı'nda SEO Uzmanı olarak görev alıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum göndererek Kullanım Koşulları'nı kabul etmiş sayılırsınız.
Yukarıdaki yorum kutucuğu; ad - soyad, e-posta adresi ve internet site bilgilerini toplar. Toplanan bu veriler sitemizin dijital reklam çalışmalarında kullanılmaktadır. Yorumunuzu gönderdiğiniz takdirde, bilgilerinizin dijital reklam çalışmalarında kullanılmasına izin vermiş sayılırsınız.

Başa dön tuşu